تبلیغات
شاخه نبات - صوفی های عربستانی


توضیح مختصر در موردصوفیه: فرقه‏ ای منتسب به اسلام است كه پیروان آن، راه وصول به حق را منحصر به این مسلك می‏ دانند. در وجه نامگذاری آن‏ها گفته‏ اند: از این جهت كه پیشینیان آن‏ها پشمینه پوش بوده‏ اند.
 

پیدایش این مسلك از اواخر قرن دوّم هجری بوده است. درباره چگونگی پیدایش این فرقه گفته‏ اند: چون برخی مسلمانان با مسیحیان ارتباط داشته و راهبان و تاركان مسیحی را دیده‏ اند، مجذوب آن روش شدند و زهد و بی رغبتی به دنیا را كه از اخلاق اسلامی بود، بدان ضمیمه كرده و به صورت مسلكی در آوردند.
روایاتی در طرد این مسلك از پیشوایان دین وارد شده است. برخی اعمال این مسلك و نیز خرافاتی كه به نام عبادت یا ریاضت معمول می‏باشد، به طور مسلّم بدعت است.

امام رضا علیه السلام اعلام می فرماید هیچ فردی به تفکر صوفی گری و گرایشات عملی باطلشان قائل و معتقد نمی شود مگر از روی مکر و خدعه . یعنی در این تفکر و رویکرد به ظاهر دینی و در اصل متباین و متضاد با دین مبین اسلام خدعه و نیرنگ نهفته است و معتقدان به آن و عاملان به آداب و رسوم آن نه از روی خلوص و صداقت و درستی که از روی مکر و نیرنگ و برای فریب دادن مردم و دام گستری در مقابل آنان و جلب و جذب تدریجی و بهره برداری های ناصواب و ناشایست برای رسیدن به مطامع و منافع شیطانی و ضدانسانی به نشر این تفکر باطل می پردازند.
شیوه زندگی صوفیه در ظاهر بر اساس ژولیدگی، ژنده پوشی و خشم آلودی است و به نعمت‏های الهی به دیده حقارت می‏ نگرند، با این كه قرآن مجید می‏فرماید: "و امّا بنعمة ربك فحدّث؛ اما نعمت‏های پروردگارت را آشكار و بازگو كن".
صوفیه با ورش زهد نمایی، نعمت‏ها را بر خود حرام كرده و از راه اعتدال خارج شده‏اند. البته میان آن‏ها شاید كسانی بودند كه با این روش‏ ها موافق نبودند، اما به سیر و سلوك معنوی اعتقاد داشته‏ اند؛ آن‏هایی كه به روش عرفان عملی كه در دین اسلام مورد تأیید است، عمل می‏ كردند و به عنوان عارف شناخته می‏ شوند.
این فیلم ،‌ اعمال صوفیان عربستان هست كه می خواهند به خدا نزدیك شوند!!!!!!!!لینك دانلود
صوفی های عربستانیuploadkadeh.mp4 - 5.8 MB


طبقه بندی: فرقه های ضاله،

تاریخ : چهارشنبه 18 تیر 1393 | 07:43 ق.ظ | نویسنده : محمد مهدی زالی | نظرات

  • ریه | وبلاگ شخصی | بن تن